Uncategorized

ILE JEST KOFEINY W KAWIE

ILE JEST KOFEINY W KAWIE

Niezależnie od tego, czy pijesz Starbucks, czy parzysz kawę w domu, możemy pomóc Ci uzyskać większy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki. Dowiedz się, ile kofeiny jest w Twojej ulubionej kawie.

 
Miłośnicy kawy, mamy złe wieści: żadne dwie filiżanki joe nie są takie same. Więc jeśli wydajesz duże pieniądze na swój codzienny poranny napar — zastanawiając się nad rozmiarami filiżanek np. w Starbucksie i zastanawiając się, co to do cholery macchiato — czy nie chcesz zmaksymalizować mocy kofeiny, która podnosi i błyszczy? Jak się okazuje, miligramy kofeiny na płynną ml kawy są różne. Skąd więc wiedzieć, ile kofeiny jest w filiżance kawy?
A więc ile kofeiny jest w filiżance kawy?
 
Według dr Megan Meyer, dyrektor ds. komunikacji naukowej w Fundacji Międzynarodowej Rady Informacji o Żywności, ilość kofeiny w filiżance kawy zależy od kilku czynników, w tym wielkości zmielenia, temperatury wody, czasu i stylu parzenia. Podobnie jest z rodzajem ziaren kawy i techniką palenia – dodaje Malina Malkani, MS, RD, CDN, rzecznik prasowy Akademii Żywienia i Dietetyki. Jaśniejsze wypały zawierają więcej kofeiny niż ciemniejsze, ale ciemniejsze mają mocniejszy smak. Ponieważ jest tak wiele czynników, które wpływają na ilość kawy z kofeiną, poniższe liczby są średnimi szacunkami, według Meyera i Malkani.
 
My osobiście wybieramy wszystkie oprócz ” Instant ” ( ale to bardziej dlatego, że nie znależliśmy dobrej jakościowo 🙂 )…..
 
 
Ile kofeiny jest w kawie z sieciówek?
 
Starbucks
 
Dla osób, które wolą kupować kawę, ilość kofeiny na markę również różni się ze względu na różne czynniki. Niektóre marki oferują znacznie więcej kofeiny niż zwykła kawa parzona w domu – jak Starbucks. Ile kofeiny znajduje się w filiżance kawy Starbucks? Oczywiście zależy to od rozmiaru miseczki. Parzona filiżanka marki zawiera 155 mg kofeiny w małym kubku; 235 mg w wysokim
 
McDonald’s
 
Kawa McDonald’s może być tanią alternatywą w podróży, ale ile tak naprawdę kofeiny jest w ich kawie? Marka podobno nie standaryzuje ilości kofeiny w swojej kawie. Szacunkowa zawartość kofeiny w parzonej filiżance kawy ze Złotych Łuków wynosi 109 mg w małej filiżance; 145 mg w średniej, 16 średnio-wielkiej filiżance; i 180 mg w największym kubku. Kawa jest ważną częścią menu McDonald’s, które na przestrzeni lat bardzo się zmieniło.
 
Życzenie śmierci
 
Jeśli szukasz poważnej energii i kofeiny, jest na rynku kawa…. Życzenie Śmierci (napój ale jak sama nazwa wskazuje – zastanów się 2 razy…). Samozwańczy producent najmocniejszej kawy na świecie nie kłamie; tylko jedna filiżanka zawiera aż 54,2 mg na 28g kofeiny. Ale nie martw się, marka zapewnia nas, że jedna filiżanka dosłownie Cię nie zabije. W rzeczywistości okazuje się, że możesz wypić o wiele więcej kawy, niż początkowo sądzono – a także żyć dłużej.
 
Ile kofeiny jest bezpieczne dziennie?
 
Nie ma znaczenia, czy wolisz robić kawę w domu, czy kupować ją w Starbucks, McDonald’s, czy innej sieciowej sieci kawowej – spożywanie zbyt dużej ilości kofeiny ma pewne skutki uboczne. Chociaż kawa jest bogata w przeciwutleniacze, które sprzyjają zdrowiu, według Malkani zbyt dużo kofeiny może zakłócać sen, zwiększać niepokój lub powodować kołatanie serca. Wrażliwość na kofeinę jest różna, ale umiarkowane spożycie kofeiny wynosi od 300 do 400 miligramów dziennie – około trzech do czterech 225ml filiżanek kawy parzonej w domu – według Meyera. FDA podała, że ​​400 miligramów dziennie jest uważane za bezpieczne i „ogólnie nie wiąże się z niebezpiecznymi, negatywnymi skutkami”. Kofeina ma jednak wpływ, a te 7 rzeczy przydarza się Twojemu ciału podczas codziennego picia kawy.
 
Źródła:
– Dr Megan Meyer, dyrektor ds. komunikacji naukowej w Fundacji Międzynarodowej Rady Informacji o Żywności – https://foodinsight.org/better-know-a-nutrition-expert-meet-megan/
– Malina Malkani, MS, RD, CDN, rzecznik prasowy Akademii Żywienia i Dietetyki – https://www.malinamalkani.com/wholitarian/

Leave a Reply