Uncategorized

KAWA Z CYTRYNĄ NA ODCHUDZANIE

Kawa z cytryną na odchudzanie

W Polsce podobnie jak i w innych krajach z dostępem do internetu rosną jak grzyby po deszczu specjaliści od wszystkiego. Są lekarze od Covid-u nigdy nie studiujący medycyny, są prawnicy nie będący nigdy studentami prawa jak również eksperci od diet. W tej chwili reklamowana jest cudowna mikstura, dzięki ekspertom od fotelowego wellness na TikTok.
 
Dodanie soku z cytryny do filiżanki kawy to perkolacja jako środek na odchudzanie. Wystarczy popijać miksturę i patrzeć, jak te niechciane kilogramy znikają!
 
Koncepcja ta wywołuje spory szum na platformie mediów społecznościowych… i to nie tylko z powodu kofeiny w filiżance. Filmy o środkach odchudzających otrzymały dziesiątki milionów wyświetleń (i wciąż rosną).
 
Czy dodanie cytryny do kawy to sekret odchudzania? Dowiedzmy się od zarejestrowanego dietetyka Beth Czerwonego, RD.
 
Czym jest kawa cytrynowa?
Prosty opis tego napoju — kawa z cytryną — służy również jako lista składników. Najpopularniejszą mieszanką wydaje się być sok z połowy cytryny wyciśnięty w standardowej filiżance czarnej kawy.
 
Smak jest nieco mniej pyszny, co może tłumaczyć, dlaczego parująca filiżanka „kawy cytrynowej” nie pojawia się na tablicach menu w lokalnych kawiarniach.
 
Nie próbuj też dodawać soku z cytryny do latte, chyba że lubisz zsiadłe mleko. 
 
Słodzona mrożona kawa ma jednak w niektórych kulturach kulinarny związek z cytrynami. Na przykład napój o nazwie mazagran powstał prawie dwa wieki temu w Algierii i nadal jest popularny w Portugalii.
 
Czy twierdzenia dotyczące utraty wagi są prawdziwe?
Odpowiedź na to jest prosta: Nie. Cytryny nie mają specjalnych właściwości spalających tłuszcz – wyjaśnia Beth. Wyciśnięcie soku powodującego marszczenie się owocu nie pomoże ci wcisnąć się w mniejszą parę dżinsów.
 
„Tego mechanizmu działania po prostu nie ma”, mówi. „W soku z cytryny nie ma nic, co mogłoby spalić tłuszcz, ani nie ma związku chemicznego, aby to się stało. Przykro mi to mówić, to nie jest takie proste.
 
Skąd więc wziął się pomysł na odchudzanie cytryny w kawie? Jest to najprawdopodobniej spowodowane podobnymi twierdzeniami cytryny w wodzie.
 
Wypicie szklanki wody z plasterkiem cytryny jest często wymieniane jako pomocny sposób na zrzucenie kilogramów. Nie wynika to jednak z jakichkolwiek mistycznych właściwości cytryn. To bardziej produkt, w którym woda wypełnia żołądek bez żadnych kalorii.
 
„Woda sprawia, że ​​czujesz się pełniejszy, co zmniejsza sygnały głodu, które sprawiają, że chcesz jeść” – wyjaśnia.
 
Kawa przynosi podobne korzyści w zakresie tłumienia apetytu, a jednocześnie podkręca metabolizm za pomocą kofeiny. Ale plany zdrowej diety nie opierają się na piciu kawy – z cytryną lub bez.
 
Czy są jakieś korzyści z dodawania cytryny do kawy?
Cytryny mają dobre właściwości odżywcze. Podobnie jak wiele owoców cytrusowych, cytryny służą jako solidne źródło witaminy C. Kwas cytrynowy w cytrynach może również pomóc w trawieniu i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia kamieni nerkowych. Dodatkowo, cytryny oferują pewien efekt na froncie smaku.
 
„Cytryny to doskonały owoc” — zauważa Beth. „Nie są po prostu magiczne, jeśli chodzi o utratę wagi”.
 
Ryzyko dodania cytryny do kawy
Sok z cytryny może czasami powodować zgagę, biorąc pod uwagę wysoki poziom kwasu cytrynowego, zwłaszcza jeśli masz historię refluksu żołądkowego. Ten kwas może z czasem być szorstki na szkliwie zębów i przy wystarczająco dużej objętości.
 
Ale największe ryzyko związane z dodaniem cytryny do javy? „Prawdopodobnie zepsujesz filiżankę dobrej kawy” – mówi.
 
Czy warto spróbować kawy cytrynowej?
Ludzie zawsze szukają tej „jednej rzeczy”, która zrobi różnicę, jeśli chodzi o liczbę na skali, mówi Beth. Nasiona chia na chwilę przykuły uwagę. To samo dotyczy octu jabłkowego i grejpfruta.
 
„Rozumiem, dlaczego te mody na odchudzanie stają się popularne” . „Opierają się na produktach, które są naturalne i stosowane w naszych kuchniach i mają pewne korzyści zdrowotne. Wygląda na to, że mogliby pracować.
 
„Ale gdyby te rzeczy były wypróbowane i prawdziwe, wszyscy robiliby to przez długi czas i odnieśliby sukces. Prawda jest taka, że ​​nie ma szybkich rozwiązań, jeśli chodzi o utratę wagi”.
 
A co z dodawaniem cytryny do kawy, żeby uzyskać lepszą sylwetkę? „To nie jest coś, co polecam” – mówi Czerwony. „Więc jeśli z jakiegoś powodu nie lubisz smaku, trzymałbym się z dala od tego trendu TikTok”.
Jeżeli chcecie świeżo palonej kawy, z cytryną czy też beż odwiedźcie nasz sklep poniżej :
 

Leave a Reply